Łódzki Game Jam 3 Games

LGJ3

Temat przewodni – RYTUAŁ

W Łódzkim Game Jam 3 Games udział wzięli uczniowie naszej szkoły, którzy w trzech różnych zespołach przez 46 godzin pracowali przy tworzeniu gier.

rakietaSebastian Gładki, kl. II TD

Ritual of DayMaciej Nabiałczyk, kl. IV TD

SmilenionsRafał Romanowicz, kl. IV TD

Łódzki Game Jam 3 to kolejna łódzka edycja Global Game Jamu – wielkiego, ogólnoświatowego wydarzenia polegającego na tworzeniu gier komputerowych, planszowych i innych – w grupach lub samodzielnie – na określony temat i w ścisłych ramach czasowych. Tematem tegorocznej edycji imprezy było słowo Rytuał.

Tegoroczny maraton tworzenia gier odbył się w dniach 29-31 stycznia w restauracji Łącznik na terenie Widzewskiej Manufaktury. Trwał 46 godzin. Impreza równocześnie odbywała się w 80 krajach na całym świecie. W tegorocznym Global Game Jam udział wzięło ponad 30 tys. osób. Dla porównania w roku 2015 udział wzięło 28 800 osób z 518 lokacji położonych w 78 krajach na całym globie.

Wzięcie udziału w Łódzkim Game Jamie to przede wszystkim świetna zabawa w dobrym towarzystwie, ale również sprawdzenie własnych możliwości i poznanie innych osób pasjonujących się tworzeniem gier.

Lista stworzonych gier

Relacja w TVP3 Łódź

 

 

Skip to content