Nie oceniaj książki po okładce

Uczniowie klasy III TD uczestniczyli w jesiennej akcji promocji czytelnictwa „Nie oceniaj książki po okładce”. Celem akcji była popularyzacja nowości czytelniczych, o które wzbogaciła się biblioteka szkolna, biorąc udział w  Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa.

Akcja odbyła się 29 października 2018 roku w czytelni biblioteki szkolnej. We wspólnej zabawie z uczniami uczestniczyły pani dyrektor Henryka Michalska i pani wicedyrektor Dorota Serwik-Porowska.

Uczestnicy akcji  wypożyczyli specjalnie dla nich przygotowane nowości czytelnicze. Książki zapakowane zostały w jednakowy papier, tak, aby wybór został dokonany „w ciemno” i stanowił niespodziankę czytelniczą. Organizatorom akcji chodziło o przełamanie stereotypów, które często towarzyszą wyborom czytelniczym i otwarcie się uczniów na nowe horyzonty czytelnicze.  Do książek dołączone zostały zakładki z adresami łódzkich bibliotek publicznych, specjalnie przygotowane na tę okazję.

Za trzy tygodnie uczniowie na lekcji wychowawczej podzielą się wrażeniami z lektury. Na podstawie ich opinii, przygotowana zostanie rekomendacja czytelnicza dla kolejnych czytelników.    

Młodzież  miała również okazję wziąć udział w turnieju „Pojedynek na cytaty”.  Turniej był okazją do wspólnej zabawy, która pozwoliła na przybliżenie uczestnikom akcji cytatów ze znanych powieści, również tych z okresu ich dzieciństwa.

W turnieju „Pojedynek na cytaty” zwyciężyli uczniowie Oskar Wojnar i Bartosz Kłębek, promując cytat z książki „Lalka” B. Prusa: Bywają wielkie zbrodnie na świecie, ale chyba największą jest zabić miłość.

Akcja promocji czytelnictwa „Nie oceniaj książki po okładce” zorganizowana została we współpracy biblioteki szkolnej z wychowawcą klasy III TD.

Dziękujemy uczniom klasy I TA – Mateuszowi Opalińskiemu i Filipowi Goleniowi oraz uczniom klasy II TE – Tomaszowi Blochowi i Patrykowi Żebrowskiemu za pomoc w przygotowaniu promocji zbiorów biblioteki szkolnej.

wychowawca klasy III TD Dorota Białkowska
nauczyciel bibliotekarz Jadwiga Jezierna

Zdjęcia Damian Jasek

Skip to content