Półfinał konkursu AVATAREK

W dniu 5 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzi  odbył się międzyszkolny półfinał IX Konkursu Informatycznego AVATAREK dla uczniów z województwa łódzkiego. Konkurs objęty jest m. in. patronatem Wojewody Łódzkiego, Prezydenta Miasta Łodzi i Łódzkiego Kuratora Oświaty.

W łódzkim półfinale brało udział 13 szkół z naszego regionu.

Uczniowie zmierzyli się z problemami informatycznymi oraz brali udział w pokazowych zajęciach prowadzonych przez naszych nauczycieli.

Etap półfinałowy składał się z części teoretycznej, która polegała na rozwiązaniu przez zespoły uczniowskie testu z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnej, składającego się z 50 pytań o różnej skali trudności. Czas trwania testu wynosił 40 minut.

Po zakończeniu testu uczestnicy konkursu  uczestniczyli w pokazowych warsztatach informatycznych z grafiki komputerowej, które przeprowadzili nasi nauczyciele informatyki – pani Elżbieta Szejgis i pan Rafał Borszyński.

Wyniki łódzkiego półfinału  IX Konkursu Informatycznego AVATAREK:

I miejsce

Seweryn Woliński i Mateusz Chałupnik
Szkoła Podstawowa nr 91 w Łodzi
nauczyciel opiekun pani Aleksandra Jagieła-Sochacka

II miejsce

Jan Kowalczyk i Michał Szary
Szkoła Podstawowa nr 6 w Łodzi
nauczyciel opiekun Katarzyna Grodzińska-Maślanka

III miejsce

 Wojciech Nowakowski i Mateusz Celmer
Szkoła Podstawowa nr 172 w Łodzi  
nauczyciel-opiekun Anna Skrzypek

Wręczenia dyplomów i upominków dokonała pani dyrektor Henryka Michalska wraz z panią Joanną Sośniak, asystentką Wojewody Łódzkiego oraz panią Martą Chamernik, przedstawicielem firmy BSH. Pani Joanna Sośniak odczytała również  list od Wojewody Łódzkiego Zbigniewa Rau, skierowany do uczestników konkursu.

Nagrody w półfinale ufundowało wydawnictwo Helion oraz firmy BSH i Veolia. 

Zespoły z dwóch najlepszych szkół wezmą udział w międzyszkolnym FINALE w dniu 1 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczniom biorącym udział w półfinale.

Konkurs przygotowali i przeprowadzili nauczyciele przedmiotów informatycznych:

Monika Jaskuła
Krzysztof Muszyński – koordynator półfinałów województwa łódzkiego

 

 

Zdjęcia – Wiktoria Buczyńska, Daniel Grzegory

Skip to content