Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

„Jutro to dziś, tyle że jutro”
Sławomir Mrożek

Inaugurację roku szkolnego rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego. Uroczystość poprowadził płk Mirosław Gintowt i przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Konrad Sobierajski, uczeń klasy IV TA. Świętowaliśmy również 10-lecie współpracy z firmą BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego.

Na uroczystości gościliśmy: kombatantów, żołnierzy Armii Krajowej – Tadeusza Barańskiego, naszego emerytowanego nauczyciela oraz Ryszarda Patzera, członka Zarządu Środowiska „Jodła”; przedstawicieli firm patronackich – kierownik Elżbietę Grochal, Zdzisława Migdalskiego i Martę Czapską (BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego), Sabrinę Naremską (Veolia Energia Łódź S.A.), Agnieszkę Ślefarską i Agnieszkę Janiak (ABB) oraz rodziców uczniów.

Pani dyrektor Henryka Michalska przedstawiła kadrę kierowniczą szkoły i nowo zatrudnionych nauczycieli oraz dokonała prezentacji wychowawców klas pierwszych. Nawiązując do cytatu S. Mrożka „Jutro to dziś, tyle że jutro” powiedziała:

„Każdy dzień jest nasz  i determinuje naszą przyszłość. To, co zrobimy dzisiaj, warunkuje to, co będziemy mogli zrobić jutro. To, jacy jesteśmy dziś, kształtuje nas na przyszłość. Życzę Wam, drodzy Uczniowie i Nauczyciele, niezliczonej liczby okazji, aby odkrywać i rozwijać tkwiący w Was potencjał.”

Przyjaciel naszej szkoły, były nauczyciel, Tadeusz Barański skierował do młodzieży szkolnej słowa nawiązujące do 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.  

Głos zabrała również pani kierownik Elżbieta Grochal z firmy BSH, podsumowując okres 10-letniej współpracy z naszą szkołą.

Pani dyrektor Henryka Michalska podkreśliła, jak ważna dla szkoły jest współpraca z pracodawcami. Mówiła, że klasy patronackie w naszej szkole są faktem, a współpraca z firmami przynosi wymierne efekty. Dzięki wsparciu finansowemu i rzeczowemu firm patronackich poprawiają się warunki kształcenia młodzieży. Najlepsi uczniowie z klas energetycznych otrzymują stypendia ufundowane przez firmę Veolia. Wspólnie z pracodawcami realizowane są projekty, dzięki którym uczniowie zdobywają nowe umiejętności, a szkoła zyskuje nowoczesne pomoce dydaktyczne.

Pani dyrektor Henryka Michalska podziękowała firmie patronackiej BSH za 10-letnią współpracę. Podkreśliła znaczenie zakończonego projektu „zMontuj z nami swoją karierę”, który dla uczniów klas mechatronicznych przygotowała firma BSH.  

W tym roku szkolnym 166 uczennic i uczniów podjęło naukę w Technikum nr 9 w klasach kształcących w zawodach: technik elektronik (kl. I TA), technik energetyk (kl. I TB), technik mechatronik (kl. I TC), technik informatyk (kl. I TD), technik elektryk (kl. I TE) i technik automatyk (kl. I TF) oraz 21 uczennic i uczniów w Branżowej Szkole I Stopnia nr 9 w klasie kształcącej w zawodach elektryk i monter mechatronik (kl. I BA).

Na zakończenie uroczystości na wszystkich czekała niespodzianka. Firma BSH ufundowała całej społeczności szkolnej tort w kształcie pralki, który uroczyście pokroiła pani dyrektor Henryka Michalska i pani kierownik Elżbieta Grochal. I tym słodkim akcentem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

Wszystkim życzymy sukcesów na polu edukacyjnym!

Zdjęcia – nauczyciel Sylwester Paczesny

Skip to content