Survival

CZW dniach od 30 września do 2 października uczniowie klasy II TC pod opieką wychowawcy Piotra Pluskoty i opiekunów Jana Ślewy oraz Rafała Borszyńskiego uczestniczyli w wyjeździe survivalowym w Beskid Makowski.
Nasze działania survivalowe połączone były z turystyką pieszą i rekreacją. Dzień pierwszy rozpoczęliśmy od zakupu prowiantu. Każdy z uczestników otrzymał „żelazną porcję”, która musiała wystarczyć na trzydniowe łazikowanie po górach. Z pełnymi plecakami po czterogodzinnym marszu dotarliśmy do schroniska PTTK „Kudłacze”.
Kolejnego dnia zdobyliśmy najwyższy szczyt Beskidu Makowskiego Lubomir 912 m n.p.m. i zwiedziliśmy Obserwatorium Astronomiczne na Lubomirze. Czas spędziliśmy również na zajęciach survivalowych, które związane były z budowaniem schronienia i rozpalaniem ognia. Ostatniego dnia naszej wyprawy zejściem do Myślenic powróciliśmy na łono cywilizacji.
Uczniowie wraz z opiekunami wrócili do Łodzi pełni wrażeń z silnym postanowieniem zorganizowania następnej „szkoły przetrwania”.

Relacja Piotr Pluskota

Zdjęcia Rafał Borszyński, Piotr Pluskota

Skip to content