Veolia Energia Łódź laureatem nagrody „Biznes na PLUS”

Nasz partner edukacyjny otrzymał Nagrodę Gospodarczą Województwa Łódzkiego Biznes na PLUS” w kategorii „Edukacja dla biznesu”.

Nagrody zostały wręczone 3 grudnia b.r. podczas XIII Europejskiego Forum Gospodarczego Łódzkie 2020, które w tym roku odbyło się w formule online.

Veolia Energia Łódź  już drugi rok z rzędu walczyła o zwycięstwo w kategorii „Edukacja dla Biznesu”. Poprzednio Spółka otrzymała wyróżnienie, tym razem zdobyła zwycięską statuetkę.

Veolia Energia Łódź jako jedna z pierwszych firm zaangażowała się w reaktywację szkolnictwa zawodowego w Łodzi. Efektem tego jest już prawie 10 letnia współpraca z Zespołem Szkół Politechnicznych im. Komisji Edukacji Narodowej, gdzie wspiera kształcenie w zawodach technik energetyk i technik elektryk.

Współpraca jest wielopłaszczyznowa. Począwszy od programu nauczania zawodu, poprzez zajęcia praktyczne w obiektach łódzkich elektrociepłowni, czy w obszarze sieci ciepłowniczej, a skończywszy na modernizacjach i doposażeniu pracowni szkolnych, w których realizowana jest praktyczna nauka zawodu.

Nawet w tak niesprzyjającej warunkach, wynikających z istniejącej pandemii współpraca Veolii z klasami patronackimi realizowana jest bez przerw. Dostosowywane są na bieżąco narzędzia do aktualnych możliwości. Przykładem może być projekt edukacyjny „Zawód energetyka od podszewki”, który realizowany był przez Veolię z naszymi uczniami w 100% zdalnie.

Nagroda Biznes Plus

Skip to content