Polsko-niemiecka współpraca

l_2016_7W okresie od 4 do 13 października 2016 roku w Łodzi odbyła się w szkole kolejna edycja projektu wymiany polsko-niemieckiej, w którym wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi oraz niemieckiej szkoły Werner-von-Siemens-Schule w Wetzlar.

Współpraca pomiędzy naszymi szkołami, trwająca już ponad 10 lat, ma na celu realizację wspólnych projektów, przełamanie uprzedzeń, pozbycie się stereotypów, doskonalenie umiejętności w posługiwaniu się językami obcymi oraz wdrożenie do edukacji międzykulturowej jako formy wymiany poglądów i informacji.

Tegoroczny projekt realizowany był pod hasłem „Automatyzacja i systemy robotyki przyszłością na europejskim rynku pracy”. Uczniowie w grupach międzynarodowych realizowali treści projektu, które dotyczyły: systemów robotyki (Lego Mindstroms, Fischertechnik), mikrosterowników (Arduino), multimediów, technik komputerowych i sieciowych. Efekty swojej pracy uczniowie dokumentowali za pomocą prezentacji multimedialnych.

W ostatnim dniu pobytu w Łodzi uczestnicy projektu przedstawili efekty swojej pracy podczas Dnia Europejskiego, na który zostali zaproszeni uczniowie ZSP nr 9 oraz przedstawiciele łódzkich szkół gimnazjalnych.

W pierwszej kolejności na forum odbyły się prezentacje międzynarodowych grup projektowych, a później każdy zainteresowany mógł podejść do specjalnie przygotowanych stoisk projektowych by podziwiać efekty pracy, dopytać o szczegóły lub wypróbować wybrany przez siebie model.

Zdjęcia nadesłała Renata Masica

Skip to content