Programowanie z firmą Transition Technologies

W dniu wczorajszym w obecności władz miasta oraz przedstawicieli firmy Transition Technologies zostały uroczyście zainaugurowane dodatkowe zajęcia w zakresie poszerzania wśród uczniów wiedzy na temat programowania.

Wszystko rozpoczęło się w styczniu tego roku, kiedy to nasza szkoła podpisała umowę o współpracy partnerskiej z polską firmą informatyczną Transition Technologies S.A.

Już drugiego marca rozpoczęły się zajęcia w ramach koła programistycznego, na których młodzież będzie zdobywać wiedzę z zakresu podstaw języka JAVA oraz rozwiązywać zadania. Ponadto, uczniowie będą poznawać podstawy struktury danych, a także algorytmiki.

Chętnych do udziału w zajęciach zgłosiło się bardzo wielu, ale na początek kurs został uruchomiony dla 15 uczniów z klasy informatycznej (III TD).

Pani dyrektor Henryka Michalska nie kryła zadowolenia z podjętej współpracy: „Cieszymy się, że młodzież w naszej szkole będzie mieć szansę rozwoju w obszarze programowania. Mamy nadzieję, że zajęcia z przedstawicielami firmy będą dla uczniów cennym doświadczeniem i możliwością zweryfikowania własnej kariery.”

Rozpoczęcie dodatkowych zajęć z podstaw programowania to odpowiedź na obecne zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu IT, którzy są szczególnie ważni z punktu widzenia rynku pracy, rozwoju regionu oraz krajowej gospodarki. Marcin Wilczura, kierownik działu R&D w Transition Technologies liczy, że przynajmniej część uczniów z kursu trafi później do pracy w firmie.

Transition Technologies to polska firma informatyczna, która nieprzerwanie od 1991 roku tworzy autorskie systemy informatyczne oraz nowoczesne rozwiązania techniczne dla krajowych i międzynarodowych klientów – na swoim koncie ma m.in. wdrożenia w Ameryce Południowej i na Bliskim Wschodzie. Firma specjalizuje się w rozwiązaniach dla wybranych sektorów rynku: energetyki, gazownictwa, przemysłu oraz biomedycyny. Firma swoją siedzibę ma w Warszawie, posiada też 7 ośrodków regionalnych w Polsce – w Białymstoku, Ostrowie Wielkopolskim, Łodzi, Kielcach, Koszalinie, Wrocławiu i Lublinie oraz przedstawicielstwo w Niemczech i filię w Stanach Zjednoczonych. Transition Technologies zatrudnia obecnie ponad 600 pracowników – od 2011 ich liczba została podwojona. Firma posiada status Centrum Badawczo Rozwojowego.

 

Skip to content