Wycieczka klasy 1TC

W dniach 4-6 października uczniowie klas 1 TC uczestniczyli w szkolnej wycieczce nad Morze Bałtyckie.

Wyruszyliśmy w środę z Łodzi do Łeby. Po drodze zatrzymaliśmy się w Szymbarku położonym w samym sercu Kaszub, gdzie zobaczyliśmy Najdłuższą Deskę Świata, Dom Sybiraka, Bunkier TOW „Gryf Pomorski” oraz „Dom do Góry Nogami”. Kolejnym, ostatnim tego dnia, etapem podróży była Łeba, czyli miejsce noclegu. Smaczna obiadokolacja zrekompensowała trudy podróży, dodała sił, by zakończyć pierwszy dzień wycieczki spacerem po plaży. 

W czwartek wędrowaliśmy po piaszczystych bezdrożach Słowińskiego Parku Narodowego na wąskiej mierzei między Bałtykiem a jeziorem Łebsko, gdzie znajduje się największy w Europie pas ruchomych wydm. Po drodze mogliśmy zobaczyć też wyrzutnie rakiet.

W piątek mieliśmy piękną, słoneczną pogodę. Wyruszyliśmy do Bydgoszczy, aby zwiedzić zakłady PESA. Kolejny, przedostatni punkt programu wycieczki, to wizyta w ciekawym i oryginalnym Muzeum Mydła i Historii Brudu. Na zakończenie udaliśmy się do restauracji na obiad, by zregenerować siły. Stamtąd ruszyliśmy w drogę powrotną do Łodzi.

Tekst: Grzegorz Łakomski

Skip to content