75. rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę

Młodzież  naszej szkoły uczestniczyła w uroczystości patriotyczno-religijnej, upamiętniającej 75. rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę.

W dniu 17 września 1939 roku, w następstwie porozumienia zawartego w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Związek Radziecki wkroczył na teren Rzeczpospolitej Polskiej, łamiąc tym samym polsko-sowiecki pakt o nieagresji.

W uroczystości patriotyczno-religijnej, upamiętniającej to wydarzenie, udział wzięła młodzież naszej szkoły pod opieką nauczyciela Katarzyny Pankratz.

W nawiązaniu do 75. rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę oraz z okazji Dnia Sybiraka odbyła się 17 września 2014 roku w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi Msza Święta w intencji bohaterskich obrońców naszej Ojczyzny oraz za Polaków zesłanych na Syberię, do Kazachstanu i innych części Związku Sowieckiego, a także w intencji pokoju na świecie. Eucharystii przewodniczył ks. arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita łódzki.

W uroczystościach patriotyczno-religijnych udział wzięli przedstawiciele władz, związków kombatanckich, młodzież, łodzianie i poczty sztandarowe, w tym poczet sztandarowy naszej szkoły.

Opracowanie Jadwiga Jezierna na podstawie relacji Katarzyny Pankratz

 

Skip to content